KAŻDY MOMENT JEST DOBRY, BY ZACZĄĆ BIEGAĆ! 3
KAŻDY MOMENT JEST DOBRY, BY ZACZĄĆ BIEGAĆ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem życia wielu osób. Pozytywnie wpływa na zdrowie, wzmacnia organizm, umożliwia osiągnięcie idealnej sylwetki oraz pomaga w kształtowaniu mięśni i siły charakteru. Jedną z najczęściej wybieranych dyscyplin jest bieganie. Dlaczego? Ponieważ jest to łatwy, tani i ogólnodostępny sport, który w krótkim czasie potrafi przynosić niesamowite efekty!

 

Biegać każdy może

Uprawianie wielu dyscyplin sportowych wymaga odpowiednich predyspozycji, przygotowania pod okiem trenera, zakupu profesjonalnego sprzętu, czy wynajęcia sali do ćwiczeń. Jest to bardzo czasochłonne i wiąże się z dużymi kosztami. W przypadku biegania sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Biegać mogą wszyscy, bez względu na wiek, doświadczenie, kondycję, płeć, czy status materialny. Aby zacząć, trzeba tylko chcieć. Jedynym, wiążącym się z tym wydatkiem jest zakup odpowiednich butów. Wygodny t-shirt, czy dres prawdopodobnie każdy znajdzie we własnej szafie.

 

 

Bieganie jest sportem uniwersalnym, ponieważ można je uprawiać wszędzie. Dodatkowo, trenować można przez cały rok, bez względu na temperaturę, czy warunki atmosferyczne. Równe szanse w tym sporcie mają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, osoby starsze i dzieci. Każdy, kto chce wprowadzić do swojego życia sportowy element, bez obaw może zacząć od biegania.

Sport to zdrowie

O pozytywnym wpływie biegania na zdrowie można mówić długo. Do jego głównych zalet należy zaliczyć poprawę kondycji i wytrzymałości fizycznej, zwiększenie wydolności płuc, obniżenie ciśnienia tętniczego, czy zwiększenie wydajności pracy serca. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość poprawy sylwetki, estetycznego wyrzeźbienia mięśni, czy zrzucenia zbędnych kilogramów. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie daje naszemu organizmowi bieganie. Naukowcy potwierdzają, że dotleniony w czasie treningu mózg szybciej przyswaja i przetwarza informacje, a biegacze lepiej się uczą i łatwiej zapamiętują nowe zagadnienia.

 Jak wiadomo, w „zdrowym ciele zdrowy duch”, nikogo więc pewnie nie dziwi, że codzienny  jogging doskonale wpływa również na nasze samopoczucie. Pozwala się odprężyć, wyciszyć, pozbyć negatywnej energii i rozładować nadmiar stresu. Jest doskonałym sposobem na odzyskanie harmonii i rozpoczęcie dnia z pozytywnym nastawieniem. Dodatkowo, świetnie sprawdza się w profilaktyce antydepresyjnej. Dlaczego? Ponieważ biegacze są szczęśliwsi od ludzi nie uprawiających sportu. Odpowiedzialne są za to endorfiny wytwarzane w czasie treningu.

 

 

Najważniejsza jest motywacja

Kiedy zaczniesz biegać, przekonasz się, że każdy kolejny kilometr daje poczucie zadowolenia, spełnienia i siły płynącej z pokonywania własnych granic. Rozpoczęcie przygody z tym sportem może być wspaniałym i długo wspominanym wydarzeniem. Pomoże w tym spersonalizowany plakat biegowy, który stanie się doskonałą pamiątką udziału w pierwszych zawodach, pokonania kolejnego dystansu lub przebiegnięcia nowej trasy. To wyjątkowe oznaczenie na pewno sprawi obdarowanej osobie wiele radości. Umieszczona na nim mapa biegowa, przebyty dystans oraz osiągnięty czas i zdobyte miejsce, oprawione w ramkę i powieszone na ścianie staną się jednocześnie ciekawą ozdobą i cenną pamiątką. Spersonalizowany plakat biegowy wręczony po zakończonych zawodach doda pewności siebie, determinacji i wytrwałości, pozwalającej osiągnąć każdy kolejny cel.

Naszą mapkę znajdziecie tu

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (3)

2 lipca 2018

Ja już tak próbuję i próbuję od miesiąca... Delikatne postępy są, ale do dobrych wyników jeszcze daleko. Niemniej nie poddaje się :)

2 lipca 2018

dziękuje za fajne gadżety, motywują mnie do każdego kolejnego treningu....dziękuję

3 lipca 2018

Pani Kasiu - gratulujemy zacięcia! Z pewnością regularny trening przyniesie oczekiwane efekty! Życzymy powodzenia :) Pani Olgo - dziękujemy za miłe słowa! Bardzo cieszymy się, że w niewielkim stopniu przyczyniamy się to kolejnych treningów. Pozdrawiamy serdecznie :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl