Szukasz najlepszego prezentu dla podróżnika?
2.jpg

Zapytasz, dlaczego właśnie podróżowanie? Przede wszystkim:

Odkryj siebie

Mówi się, że w podróży odkrywamy nie tylko kraje i kultury. Wojaż to również okazja do poznania samego siebie, odkrycia własnego potencjału, zredefiniowania priorytetów. Mówi o tym jeden z moich ulubionych cytatów podróżniczych, tu Edwarda Stachury (Fabula rasa):

Przed wszystkimi podróżami: w Bieszczady, na Jukatan, do Patagonii, dookoła świata, na biegun północny, południowy, na Księżyc, na Marsa, na Wenus, dokądkolwiek, przed wszystkimi tymi podróżami – jest jedna prawdziwa podróż i absolutna: w głąb siebie.

Gdy raz zakosztuje się wędrówki - nie ma odwrotu. To wchodzi w krew, staje się pasją i sposobem na życie. Na pewno macie za sobą lektury wielu artykułów o tym, że podróżować warto, może sprawdzaliście, jak zacząć zarabiać na podróżowaniu, jak może stać się sposobem na życie. Bo właściwie, czy jest tu ktoś, kto nie marzy o tym, żeby żyć z podróżowania? Może kiedyś kilkorgu z nas uda spełnić się to marzenie, większość jednak będzie musiała się zadowolić się podróżami małymi i dużymi, okazjonalnymi, spontanicznymi, ale nie na całe życie, tylko na weekend, tydzień lub miesiąc.
Ma to oczywiście swój urok, bo z każdej wycieczki najbardziej lubię chyba wracać do domu, naprawdę.

W podróżach najpiękniejsze jest to, co nieznane. Na pewno przypominacie sobie ten dreszczyk emocji, gdy pierwszy raz postawiliście stopę na nieznanym lądzie? Tak, za dziecka, na nieznanym, w większości przypadków polskim lądzie, może była to babcina działka, pierwsza wycieczka szkolna nad Bałtyk, zielona szkoła w Pieninach? Towarzyszyła nam wszystkim dziecięca ekscytacja przed poznaniem nowych ludzi, miejsc, często emocji. Tak też zapewne jest do teraz - wychodzisz z samolotu po dwudziestogodzinnej podróży, wysiadasz ze stopa, którym przemierzenie 200 kilometrów trwało nieprzyzwoicie długo i mówisz sobie - było warto.


Złap chwilę


Wyjeżdżacie lub wylatujecie w poszukiwaniu właśnie tych nieznanych emocji i wspomnień, tych których nie porównacie z niczym innym. Czasem z tygodniowych podróży zapamiętacie najbardziej małą knajpkę na obrzeżach miasta serwującą obłędne żeberka, rozmowę ze starszym tubylcem opowiadającym o czasach przedwojennych w swoim mieście, nieprzespaną noc i najpiękniejszy wschód słońca w miejscu, w którym nigdy się tego nie spodziewaliście. To jest właśnie esencja i sens podróżowania. Wyłączenie telefonu, odłożenie aparatu, rozejrzenie się wokół i zachwyt nieznaną okolicą.

Natchnij się

A co myślicie o tym, żeby przenieść do mieszkania trochę podróżniczego świata? Codziennie inspirować się i mieć pod ręką natchnienie?
Podróżnicy! Mam dla Was wspaniałą propozycję. Zanieście świat swych podróży do własnego M! Nasza drewniana mapa świata 3D to gadżet, który stanie się wspaniałą dekoracją pokoju każdego podróżnika, jak również znakomitym bodźcem do planowania kolejnych wojaży.

Poza unikalnym efektem wizualnym, ta dekoracja na ścianę ma szereg zastosowań praktycznych. Możecie zaznaczać odwiedzone państwa, łączyć je liniami, kolorować, przypinać zdjęcia etc. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Jeśli szukacie inspiracji do wystroju pokoju lub po prostu znacie kogoś, kto nie potrafi wysiedzieć w miejscu, to gwarantuję, że drewniana mapa świata rozpromieni oblicze obdarowanego, jak również pomoże mu złagodzić ‘podróżniczego kaca’.

Pomyślcie o tym, jak dobrze byłoby móc przenieść sobie do realnego świata to ciągłe oznaczanie pinezkami w Trip Advisor wszystkich odwiedzone przez Was miejsca. Przecież jest się czym chwalić! I do tego nie trzeba wyciągać w tym celu telefonu, wystarczy zaprosić najbliższych przyjaciół, kupić dobre piwo, a nawet pięć, usiąść przy mapie i zacząć snuć podróżnicze opowieści. To fakt, nie przeliczymy Wam procentowo ilości odwiedzonych na świecie miejsc, ale gwarantuję, że codzienne spoglądanie na zwiedzone miasta przyniesie o wiele więcej satysfakcji.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl